Консультація для батьків та педагогів на тему:
«Як вберегти себе
від паніки?»
Тема «вірусів»- завжди була гострою темою. Ми переживали свинячий, пташиний та купу інших видів щорічних вірусів. Всі вони мали різне поширення на різну смертність. Об’єднувало їх одне – всі вони ставали головним н`юсмейкерами на певний період.
Тож, як вберегти себе від паніки?
-
Намагайтеся не піддаватися паніці і не створювати паніку!
-
Намагайтеся зберігати критичність мислення!
-
Намагайтеся не емоційно, а інтелектуально оцінити ситуацію, будьте максимально уважними та сконцентруйте увагу на тому, що ви можете корисне робити.
Психологи радять дотримуватися кількох правил, які допоможуть пережити паніку.
«Озбройтеся» знаннями про COVID-19
Уважно прочитайте та дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ, МОЗ та прислухайтесь до вказівок влади. Карантин, який зараз введено – це не «додаткові канікули», а серйозні заходи застереження. Якщо Ви знаєте, як правильно діяти у критичній ситуації, то рівень тривоги буде значно нижчим.
Прояв емоцій – це нормальна реакція людського організму.
В такий складний та напружений період боятися чи сумувати – це нормально, адже будучи безсилою проти проблем, людина не повинна стримувати негатив у собі.
Наша психіка, наче чаша – якщо надто переповниться емоціями, які людина стримує, то рано чи пізно, вони вийдуть за межі, що у кращому випадку призведе до нервового зриву, або гірше – деструктивної поведінки.
Отже намагайтеся ділитися усім із близькими, вони ніколи не відмовлять Вам у підтримці.
Фільтруйте інформацію та робіть інформаційний «детокс»
Теперішній інформаційний простір переповнений різноманітними повідомленнями, які лише посилюють тривожні думки. А велика кількість рейкових повідомлень нагнітає таку стривоженість. Тому потрібно дізнаватись новини лише із провірених ЗМІ.
Зробіть собі інформаційний «детокс» - відкладіть на певний час гаджети і краще проведіть час із близькими.
Знайдіть час для себе
Чимало з нас перебуває вдома та доглядає за дітьми, що неабияк вичерпує «ресурс». В такому випадку дуже важливо не доводити себе до стану виснаження. Домашні клопоти можна розділити між членами родини, а після їх виконання знайдіть час для себе – почитайте книгу, на яку раніше не мали часу, чи займіться улюбленим хобі.
Їсти - Спати - Працювати
Сон, здорове харчування та помірне фізичне навантаження – Ваші найкращі друзі. Здоровий сон, не менше 8 годин – є найкращими ліками від стресу. Смачна, але здорова їжа стимулює вироблення позитивних гормонів.
Карантин дає нам прекрасну можливість навести лад у дому і господарстві та зайнятись тим, до чого завжди не «доходять руки».
Дотримання таких простих порад покращить Ваше самопочуття та емоційний стан. Не панікуйте та будьте здорові.
Психічне здоров`я важливе!
Бережіть себе та своїх близьких.